E-mail: 

Lütfen e-mail adresinizi giriniz.
Şifreyi gir: 

6-20 karakterli şifre oluşturun(Türkçe karakter kullanmayınız)
Şifreyi Tekrar Gir: 

Lütfen şifrenizi tekrar giriniz.

Fan grubuna katıl

Müşteri Hizmetleri

Anasayfa>Duyurular>Ortak Sistemi

Ortak Sistemi

12-09-2014 08:55:49  Tıklanma Seferi: 22948Kez

[Tanrıçanın Kılıcı] oyununda yeni bir sunucu açalı epey bir zaman oldu. Tanrıçalar bugün Kahramanları mesleklerine göre ayıran bir tanıtım yapacak. Oyunun başlarında sık kullanılan bazı Ortakların amacı herkese oyundaki cephe dizilişi ve burç uyumlarının farklılıklarını göstermektir. Aşağıdaki video referans alınabilir.

Video için tıklayınız.

Tanrıçanın seçtiği iki karakter ayrı olarak 45.Derecedeki Gezgiç ve 46. Derecedeki Şövalye. Öndekinin ortağı aynı derecedeki Hırsız, Şövalye ve Büyücü. Arkadakinin ise aynı seviyedeki Hırsız, Korucu ve Savaşçı.


Ekipman, İksir ve Yetiştirme başlıklı ana maddeler dışında, Karargahtaykende başlıca Karakterimiz ve hedefteki Ortağımızın özelliklerine dikkat etmeliyiz.

Tanrıçanın seçtiği iki karakter ayrı olarak 45.Derecedeki Korucu ve 46. Derecedeki Şövalye. Öndekinin ortağı aynı derecedeki Hırsız, Şövalye ve Büyücü. Arkadakinin ise aynı seviyedeki Hırsız, Korucu ve Savaşçı.

Ekipman, İksir ve Yetiştirme başlıklı ana maddeler dışında, Karargahtaykende başlıca Karakterimiz ve hedefteki Ortağımızın özelliklerine dikkat etmeliyiz.

1.  Güçlü Savunma ve Blok gücüne sahip Şövalyelerle karşılaştığımızda, Korucu Karakterini en alta koyarsak karşı taraftan en hasarı almış oluruz.

2. Kan Gürlemesini ortaya koyalım, Çünkü Şövalyenin savunması ve blok’u Büyücü Ammy’i koruyarak az hasar almasını sağlamaktır.

3. Büyücü Ammy’i mutlaka ortanın arkasına koyalım, böylece sadece az hasar almanın dışında, düşmanın saldırı gücü oranınıda azaltma şansını yakalarız.

Sadece Karargahtayken Kahramanımızın özelliklerini dikkate almamızın dışında, Burç seçimlerindede birçok dikkate alınması gereken özellik vardır. Tanrıça aşağıda burada kısaca bizlere Kahramanları tanıtmıştır.Luar-- KorucuLuar’ın mesleği Koruculiktir. Oyuna girdikten sonra çağrılan ilk Ortaktır ve yüksek Kritik Saldırı ve Vuruş gücü vardır. Onun hüneri ise Öfke seviyesi dolduktan sonra yaptığı saldırılarda 2 kat fazla hasar verir. İlk bölümlerde Karakterimiz dışındaki yetenekli Ortaklardan biridir. Fakat, Burç uyumu yaparken, tavsiye edilen burçla uyumunu Yaşam + Öfke + Teknik şeklinde yapmaya dikkat etmeliyiz. Burç derecesinde öfke seviyesi biraz yüksek olmalıdır ve en iyisi savaş başladığında tam öfke ile düşmana Gelişmiş Saldırı düzenleyip hasar oranını arttırabiliriz. Karargahta iken Luarı ortanın arkasına koymanızı tavsiye ederiz, böylece Luar’a karşı olan hasarı azaltmış olursunuz.Robin-- Hırsız

 


Robin, ana hat görevlerinde Hırsız karakterindeki çağrılabilecek ikinci ortak. Çekilme özelliğinin yanındaki hüneri ise Blok gücünü yükseltmesidir. Bu yüzden başlardaki dönem güzel bir savunmacı ortağınız konumundadır. Onun burcuna uygun olarak Yaşam + Çekilme + Gelişmiş’leri kullanmanızı tavsiye ederiz. Fakat önde bahsettiğimiz gibi, onun Çekilme gücü yüksektir, Gelişmiş Blok gücünü yükseltir,bu yüzden ona en uygun Yaşam, Çekilme, Teknik Burç’tur. Böylece daha ağır hasarlara karşı daha dayanıklı olabilir, Karargahtayken en öne koyduğunuzda diğer savunma gücü düşük arkadaşlarını koruyabilir.


Gray-- Savaşçı


Gray, bir savaşçıdır. Kutsal yeteneği ise öfkesine kapılmayıp kısa zamanda patlamasıdır. Kısaca özetlemek gerekirse, şiddetlidir.  Çok iyi bir düşmanı bayıltma tekniği vardır, aynı zamanda saldırı gücü yükseltilebilir. Gücünü tükettikten sonra bile çok güçlüdür. Onun burcuna uyum sağlamak için Yaşam + Teknik + Kritik Saldırı üçlüsünü göz önüne almalısınız. Öndeki cephe düzeninden dolayı o hep 1 ve 2. Sırada sahaya çıkıyor, Yaşam uyumunun nedeni, böylece saldırılara karşı dik durabilir. Normal saldırının hasarı yükseltilebilir. Teknik uyumda ise Kritik Saldırı hasar gücü yükselecektir. Böylece düşmanlarınızın sizi devirme olasılığıda büyük oranda azalacaktır. Kan Gürlemesi – Şövalyeİtibar 500’e vardığında Ortak çağırabilirsiniz, Şövalye mesleği ilk zamanlarda vücudunuzu siper edeceksiniz. Kutsal yeteneği ise güçlü bir savunma ve blok yeteneğine sahiptir. Gelişmiş saldırı Blok gücünüzü arttırabilir. Burç tavsiyesi şu şekilde olabilir Yaşam + Blok + Çekilme şeklindedir. Karargahta mutlaka Şövalyeyi ortaya veya öne koyabilirsiniz. Saldırıya dayanıklıdır, büyük ölçüde düşmanın dirayetini azaltabilir ve savaşı kazanma oranınızı arttırır.

 Ammy- Büyücü


  

Ammy İtibarı 1000’e ulaştığında ortak çağrısında bulunabilir. Hüneri ise düşmanın öfkesini azaltma ve bayıltmadır. İlk etaplarda PK çok kullanışlıdır, peki neden ? Çünkü kullanıcı başlarda az Zeka İksiri üretir, böylesi Büyülü Savunma doğal olarak yüksek değil. Ammy’nin büyülü saldırısına maruz kalanlar mutlaka derin yaralar alırlar, yaranın dışında öfkeyi azaltma ve bayıltmada dahildir. Onun için verilebilecek Burç uyumu Yaşam + Öfke + Büyü şeklindedir. Karargahta Luar’a benzer olarak, orta sıranın arkasında yer almalıdır ki yüksek ihtimal alınan hasarı azaltsın. 

Yukarıda tanıtılan bölümlerde , oyuna girdikten sonra sık kullanabileceğiniz Ortaklar temelde Tanrıçalardaki bütün Ortak mesleklerini kapsıyor. İtibarlar yükseldikten sonra Luois, Lisa, Adjani davet edilebilir. Çünkü meslek türlerinde tekrarlanma olabilir. Bu yüzden burda Tanrıçalara kısa bi değineceğiz.


Adjani-- Korucu


Luar ile aynı olarak, Adjaninin gelişmiş saldırı gücü yüksektir. Fakat boyuna saldırı stili vardır. Bu yüzden Karargahtayken genelde onu ortanın arka çaprazına koyarsanız yüksek verim alabilirsiniz. Hem saldırı hasar gücü yüksek, hemde aldığı hasar azdır. Onun için en güzel burç uyumu tavsiyesi Yaşam + Öfke + Teknik şeklinde olabilir.
Luois-- SavaşçıSavaşçı Luois’in normal insanların akıl edemeyeceği kadar büyük bir gücü var. Marifeti ise savaşta yapmış olduğu patlamalar. Üstelik aynı anda 3 tur için kendi savunma ve saldırı gücünü yükseltebilir. Burç uyumuna tavsiye olarak Yaşam + Teknik + Kritik saldırı uyumu verilebilir. Gray ile benzer olarak, Luois Karargahta saldırı önceliği sırasındadır. Böylelikle saldırılara karşı ayakta durma ve kişisel saldırı hasar gücünü arttırabilir.